Танці навколо вогню, ворожіння і традиційні пошуки квітки папороті: так Україна святкує Івана Купала. У ніч з 6 на 7 липня біля річок відбуваються справжні забави, а поряд водоспаду Шипіт великий фестиваль. Він є культовим для Закарпаття і навіть став темою книги Любка Дереша. Сюди щороку приїжджають більше тисячі людей і облаштовують наметове містечко.

 Цього року святкування стартувало 1 липня. Наймасштабніші веселощі припадають якраз на Купала. Тут запалюють велетенську ватру, а коли вона догорає, стрибають через неї. Також традиційним є купання у Шипоті. Дехто з фестивальників любить приймати водні процедури голяка, тому треба бути готовим і до таких несподіванок. 

Також у програмі проведення конкурсу краси і чимало імпровізованих виступів. Фестиваль досить колоритний та збирає у природній зоні любителів відпочити від благ цивілізації. Тут не потрібна ні попередня реєстрація, ні плата за вхід. Головне – приїхати і дотримуватись всього одного правила. Мова йде про вимогу підтримувати чистоту і дбайливо ставитись до природи. Рубати можна лише сухі дерева, сміття не розкидати і не залишати на галявині, а вогонь запалювати подалі від стовбурів дерев.

Зазначимо, що на Купала традиційним є плетіння вінків, які потім незаміжні дівчата пускають на воду, а хлопці ловлять. Чий вінок парубок спіймав, з тією має бути у парі впродовж усієї ночі. Крім того, знаходяться ще ентузіасти, які йдуть у ліс шукати чарівну квітку папороті. За давніми повір’ями, розквітає вона саме у період з 6 на 7 червня і тому, хто її зірве, відкриються великі таємниці нашого світу.

Для комфортабельної мандрівки Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:

050-433-35-33;

050-338-54-44;

050-373-32-51;

097-844-99-44;

097-244-99-44;

067-343-12-31