Поки ще у горах тепло і вівчарі пасуть свої отари, є можливість запастись смачним сиром, добре відпочити та перейняти трохи гуцульських традицій. Де це все можна зробити? Звичайно ж на карпатських полонинах.

Молочна хата на полонині Смотрич

На одному з найвідоміших туристичних маршрутів до гори Піп Іван знаходиться сироварня, яку пам’ятає кожен, хто бодай раз йшов цим шляхом. 

Саме на полонині Смотрич стоїть дерев’яна хата, яка належить вівчарам і часто служить прихистком для туристів. У літній період тут пасеться чимало худоби: отара овець та стадо корів. З їх молока пастухи роблять три види сиру: будз, бриндзу та вурду. Все це йде на продаж. Купити натуральний продукт тут можна значно дешевше ніж, до прикладу, у самій Дземброні. 

Станція вівчарів на полонині Маковиця

Якщо їдете  відпочивати у Яремче, то варто у свій тур вписати відвідини полонини Маковиця. Тут розташувалась станція вівчарів, яка працює від весни до осені. Впродовж цього часу на схилах гори можна побачити чимало вівців та добряче закупитись сиром. На полонині роблять будз звичайний та будз копчений, вурду та бринзу. 

Відвідати Маковицю варто й задля чудових краєвидів.

Полонина Кринта

Полонина розташувалась на висоті близько 1300 м над рівнем моря у Гринявських горах на гірському хребті Кринта-Скупова. Звідси видно неймовірну красу Чорногірського хребта.

Пастухи, які випасають на полонині корів, дотримуються традицій гуцульського сироваріння. З пізньої весни до ранньої осені вони на відкритому вогні варять вурду та будз. А потім кладуть його під дах, щоб той відпочив, прокоптився та набув аромату.

Полонина Перці

Хочете ближче познайомитись з гуцульською культурою, але не готові блукати зарослями карпатських схилів? Тоді вам на полонину Перці. Знаходиться цей мистецький простір у Яблуниці. Тут можна більше дізнатися про те, як живуть автентичні гуцули, про їхній побут та святкові традиції, житло одяг і загалом спосіб життя. Сир, на жаль, не роблять, але придбати його все таки можна.

Для комфортабельних мандрівок Карпатами Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:

050-433-35-33;