Про “Деренівську купіль” цього літа не говорили тільки ліниві, а причиною великого шуму стала американська селебріті Періс Гілтон. У липні представники спадкоємиці найбільшої у світі мережі готелів розпочали процес переговорів, адже епатажна білявка націлилась купити комплекс. Поки Гілтон займається паперами, ми розповімо про саму “Деренівську купіль” і чим вона так приваблює. 

Знаходиться санаторій у Закарпатській області, у селі Нижнє Солотвино. На території комплексу є  два готелі, SPA, декілька ресторанів, розважальний центр та оздоровчий комплекс. Такою собі “вишенькою” курорту стала мінеральна вода. Вважається, що вона має цілющі властивості. Тому тут навіть відкрили свій завод. 

Вперше про це життєдайне місце згадується ще у далекому 1582 році. Починаючи з 19 грудня 1634 року, місцевий священник Даниїл Середнянський у своїх листах називав купальню «Жалобни Деренце», «Деренца жолобоборнія», «Дерец сереберна васеровна», відтак підтверджував її цілющі властивості.

Повернемось все ж до сьогодення і розповімо, чим ще може похвалитись “Деренівська купіль”. А мова піде про неймовірно красивий дендропарк. У його колекції понад 5 тисяч видів рослин з усього світу. З весни і до осені він цвіте та манить пахощами квітів. Між всією цією природною красою встановили близько двадцяти скульптур. Їх створили абсолютно різні митці спеціально для курорту. 

Для тих, хто з мистецтвом на “Ти”, цікавими будуть ще й відвідини простору “ART-DK”. Тут є картинна галерея та салон сувенірів, де продають вироби зі скла, кераміки, металу, гобелени, вишивку, інші предмети декоративно-ужиткового мистецтва.