Відпочивати має не тільки тіло, а й душа, тому чимало людей шукають духовного спокою за кордоном. Але чи варто так далеко їхати, якщо на Прикарпатті є також чимало місць сили? Сьогодні розповімо детальніше про декілька з них.
Гошівський монастир
Ясна Гора щороку приймає тисячі віруючих. Йдуть сюди, аби відвідати Гошівський чоловічий монастир, який височіє над селом. За свою довгу історію споруда декілька разів зазнавала руйнувань, але кожного разу її відновлювали. Зараз монастир входить до числа головних святинь Прикарпаття.
Збудований він у класичному стилі з елементами пізнього барокко. Якщо зайти у храм, то ще й побачите розписи, притаманні мистецтву Галичини 19 ст. Деякі з них вдалось відновити у тому вигляді, який вони мали ще у 18 столітті. Допоміг у цьому німецький реставратор.
Поряд із храмом розташована простора скляна каплиця, оздоблена колонами, золотим куполом та копією чудотворної ікони Богородиці.
Цікавим є те, що на території монастиря є Дім паломника. Тут можна зупинитись на декілька днів та присвятити їх молитві або відпочинку.
Манявський скит
Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир розташувався біля села Манява, що на Богородчанщині. Довкола Скита ліс і гори. Це додає місцю трохи містичності.
Монахи, які тут живуть, дотримуються певних правил аскетизму. Тому побачити їх не завжди можна. Більшість часу вони проводять у келіях.
Непроста історія Скита почалась ще у 17 столітті. Зараз з автентичних споруд тут є монастирська вежа–скарбниця, церква св. Бориса і Гліба, підземна церква архистратига Михаїла.
У Манявському Хресто–Воздвиженському монастирі також зберігається чудотворна ікона Божої Матері «Ізбавительниця», яку у 1788 році створили на горі Афон.
Крім цього, сюди їдуть, щоб відвідати Блаженний камінь. Воду, яка з нього стікає, паломники вважають цілющою.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Крилосі
Збудували храм ще у 16 столітті. Зараз він є архітектурною пам’яткою і сакральним місцем для паломників. У 2001 році під час реставраційних робіт тут знайшли фрагменти стінових конструкцій Успенського собору 12 століття, елементи кам’яного декору храму, деталі фрескового розпису. Цікаві археологічні знахідки продовжують виявляти на території храму і до сьогодні.
Найбільшою мистецькою цінністю святині є західний портал, фланкований двома пілястрами та завершений фронтоном. На внутрішньому полі фронтону можна побачити різьблену в камені композицію «Успіння Богородиці». Північний портал прикрашений гербом єпископа Йосифа Шумлянського. А от окрасою церкви є іконостас. Його виготовив майстер українського живопису Антоном Манастирський.
Згадкою про зруйнований храм, який колись стояв на місці Церкви Успіння Пресвятої Богородиці, є вирізьблене у північній стіні притвору зображення грифона.
Для комфортабельних мандрівок Прикарпаттям замовляйте трансфер від «Smart Transfer» за номером ( тел. WhatsApp, Viber):